..

“Siirala lihvitud ja intelligentne pianism asetab end meisterlikkuse kõrgliigasse”

Gramophone

“Pianist, kellel on tõesti midagi öelda”

FonoForum

Soome pianist Antti Siirala on end tõestanud kui oma põlvkonna parimaid pianiste. Tihti kiidetakse tema rikkalikku kõlavärvide paletti, eristuvat ja laulvat fraseerimist ning väljendusrikast intelligentsust. Antti Siirala on paljude rahvusvaheliste konkursside, sealhulgas Leedsi rahvusvahelise klaverikonkursi võitja. 1997. aastal võitis ta ajaloo noorima laureaadina Viini rahvusvahelise Beethoveni pianistide konkursi. Selle tulemusena esitas Siirala järgnevatel aastatel Helsingis Sibeliuse Akadeemias kõik Beethoveni klaveriteosed ja ka tema fookus repertuaaris asetus Beethovenile.

Ta teeb koostööd dirigentide Herbert Blomstedti, François-Xavier Rothi, Esa-Pekka Saloneni ja Sakari Oramoga ning esineb pidevalt koos selliste orkestritega nagu Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, Bamberger Symphoniker, Radio Symphony Orchestras of HR, NDR, SWR ja WDR, Tonhalle Orkester Zürich, Wiener Symphoniker, City of Birmingham Symphony, Philharmonia Orchestra London, Residentie Orkest, Göteborgi sümfooniaorkester, Soome Raadio sümfooniaorkester, Helsingi Filharmooniaorkester, San Francisco sümfooniaorkester ja NHK sümfooniaorkester Tokyos. Ta esitab regulaarselt kammermuusikat, kus tema partneriteks on Carolin Widmann, Baiba Skride, Lawrence Power, Tanja Tetzlaff, Jan Vogler ja Sharon Kam.

Siirala karjääri verstapostideks olid soolokontserdid Berliini Filharmoonikute klaverisarjades,
Luzerni festivalil ja Ruhri klaverifestivalil ning sellistes kontserdisaalides nagu Kölni Philharmonie,
Londoni Wigmore Hall, Amsterdami Concertgebouw, Metropolitan Museum New Yorgis ja Zürichi Tonhalle. Lisaks oli Antti Siirala kolm aastat artistina residentuuris Konzerthaus Dortmundis, mida kajastati selle sarjas „Junge Wilde“.
Hiljutised tipphetked olid tema debüüt Belgradi Filharmooniaga koos Griegi klaverikontserdiga ja Thomas Adèsi „3 Berceuses“ koos Lawrence Poweriga Saksamaa esiettekanne Moritzburgi festivalil. Järgmistel hooaegadel naaseb Antti Pietari Inkineni juhatusel Praha sümfooniaorkestri ning Põhjamaade Kammerorkestri ja Islandi Sümfooniaorkestri juurde Eva Ollikaineni juhatamisel. Samuti teeb ta debüüdi koos Odense Sümfooniaorkestriga ja Deutsche Radio Philharmonie Saarbrückeniga.
Sony ja Naxos on andnud välja mitmeid tema plaate, mille eest on Siirala korduvalt pälvinud ajakirja Gramophone’i toimetajate valiku auhinna. Tema teiste albumite hulka kuuluvad ka kolm viimast Beethoveni sonaati (AVI-Music) ja Beethoveni kolmikkontsert (SONY, koos The Knightsi, Colin Jacobseni ja Jan Vogleriga).
Antti Siirala on Müncheni Muusika- ja Teatrikõrgkooli klaveriprofessor.

..

Antti Siirala kontsert
05.07.2023 | 19.00 | Pärnu Kontserdimaja

kavas
Haydn
Variatsioonid f-moll Hob.XVII:6
Beethoven Sonaat D-duur nr 7 op 10/3
Brahms
4 klaveripala op 119
Schumann
Kontsert ilma orkestrita op 14

..