..

Lätist Riiast pärit Dina Yoffe lõpetas Moskva Tšaikovski-nimelise konservatooriumi legendaarse Heinrich Neuhausi koolkonna ühe olulisema esindaja, professor Vera Gornostajeva käe all.
Robert Schumanni ja Frédéric Chopini rahvusvaheliste pianistide konkursside peapreemia laureaat naudib edukat soolo- ja orkestrikarjääri, mida ilmestavad kontserdid Iisraeli Filharmoonikutega Zubin Mehta juhatusel, NHK orkestriga Neville Marrineri juhatusel, Moskva Filharmoonikutega koos Dmitri Kitajenkoga, Tokyo Metropolitan orkestriga koos James De Prestiga, Kremerata Baltica orkestriga Gidon Kremeri juhatusel ja Sinfonia Varsovia orkestriga Jacek Kaspszyki juhatusel.
Dina Yoffe on esinenud kõige prestiižsemates saalides: Barbicani keskuses Londonis,
Suntory saalis Tokyos, Verdi saalis Milanos, Viini Musikvereinis, Viini Konzerthausis,
Moskva Konservaatooriumi suures saalis, Pleyeli saalis Pariisis jne. Ta on esinenud Tema Majesteedile kuninganna Beatrice’ile kontserdiga Haagi kuningalossis.

Dina Yoffe osaleb aktiivselt ka muusikafestivalidel, kus ta mängis koos paljude rahvusvaheliselt tunnustatud muusikutega nagu Gidon Kremer, Michael Vaiman, Mario Brunello ja paljud teised.
Ta on pidevalt rahvusvaheliste klaverikonkursside žürii liige Clevelandis (USA), Chopini konkursil Varssavis, Arthur Rubinsteini konkursil Tel Avivis, Liszti konkursil Weimaris, Maria Canalsi konkursil Barcelonas, Hamamtsu konkursil Jaapanis jm. Dina Yoffe annab pidevalt meistrikursusi Euroopas, Jaapanis ja USAs.
Aastail 1989–1996 oli Yoffe Tel Avivi ülikooli Rubini muusikaakadeemia professor,
1995–2000 Jaapani Aichi kunstiülikooli külalisprofessor, 2012–2014 külalisprofessor Hamburgi muusikakõrgkoolis, 2014–2015 Poola Krakowi muusikaakadeemia külalisprofessor, samuti Pekingi konservatooriumi külalisprofessor.

Dina Yoffe on Malaga (Hispaania) festivali ja meistrikursuste „Muusikaline suvi“ kunstiline juht ning Jaapani klaveriõpetajate ühingu auliige. Tema õpilased on paljude rahvusvaheliste klaverikonkursside võitjad, paljud neist õpetavad Ameerika, Euroopa ja Jaapani muusikakõrgkoolides.
Dina Yoffel on teinud mitmeid raadio- ja telesalvestusi ning plaate, nende hulgas on Chopini 24 prelüüdi (VD-VDC-1334), fantaasia f-moll ja 19 valssi (CD-VICC-63), Skrjabini/Chopini 24 prelüüdi op. 11 ja 24 prelüüdi op. 28 eriversioon, Schumanni sümfoonilised etüüdid op. 13 ja „Kreisleriana“ op.16 (AGPL-003), samuti Chopini, Schuberti, Schumanni, Prokofjevi jt teoseid.
Ta on välja andnud albumid sarjas „Real Chopin“ Pleyeli klaveril (Pariis, 1848) Chopini teostega ja Schumanni sonaadi fis-moll ja Chopini nelja skertsoga (PAMP-1036/2009). Ta on teinud DVD live-salvestusi Skrjabini ja Rahmaninovi teostega NHK orkestriga (Jaapan).
Samuti on ta salvestanud Schuberti (XCP-5026), Prokofjevi, Szymanowsky (AGPL-001), Stravinsky, Francki jt kammermuusikat.

..

Dina Yoffe kontsert
06.07.2023 | 19.00 | Pärnu Kontserdimaja

kavas
Beethoven
Sonaat nr 14 cis-moll op 27 nr 2 „Quasi una fantasia“
Variatsioonid ja Fuuga Es-duur op 35 „Eroica“
Sõlvestrov
„The Messenger“
Chopin
Sonaat nr 3 h-moll op 58

..