..

Vadym Kholodenko on sööstnud areenile kui üks muusikaliselt dünaamilisemaid ja tehniliselt andekamaid noori pianiste, olles pälvinud tunnustust koos Philadelphia orkestriga esinedes „tema kütkestavalt meloodiliste varjundite ja sädelevate passaažide eest“ (Philadelphia Enquirer). 2013. aasta Cliburni konkursi võitja Kholodenko võlus nii publikut kui ka kriitikuid esinemisel Fort Worthi sümfooniaorkestriga, orkester nimetas ta kolmeks aastaks oma esimeseks koostööartistiks. Tema viimane sooloplaat Skrjabini teostest (Harmonia Mundi) võitis prestiižse Diapason d’Or de l’année auhinna. Varasemate auhindade hulgas on esikohad nii Schuberti pianistide konkursil Dortmundis (2011) kui ka Sendai pianistide konkursil (2010).
Kholodenko on teinud koostööd silmapaistvate dirigentidega, sealhulgas Leonard Slatkin, Kirill Karabits, Valeri Gergijev, Miguel Harth-Bedoya, Paul Daniel, Pinchas Zukerman, Juri Bašmet, Vladimir Spivakov,
Ion Marin ja Kazuki Yamada. 2013. aastal oli ta Peterburi Maria teatri resident, Valeri Gergijev
nimetas ta ka kuu artistiks.

Põhja-Ameerikas on Kholodenko esinenud Philadelphia orkestri, Atlanta sümfooniaorkestri, Indianapolise sümfooniaorkestri, Rochesteri filharmoonia ja San Diego sümfooniaorkestritega ning tuuritanud Weimari Linnakapelliga Kirill Karabitsi käe all. Ta on esinenud kõikjal Ameerika Ühendriikides, sealhulgas New Yorgis, Washingtonis ja Bostonis ning Aspeni muusikafestivalil.
Tema 2017. aasta Londoni debüüt Kuningliku Filharmooniaorkestriga tõi kaasa uue kutse, samal ajal tegi ta mujal Euroopas koostööd BBC Šoti sümfooniaorkestri, Orchestre National Bordeaux Aquitane’i, Orchester Philharmonique de Luxembourg’i, Malmö sümfooniaorkestri, Kopenhageni Raadio orkestri, Norra Radiohageni Filharmoonia, Praha sümfooniaorkestri, RTVE Madridi ja Hispaania rahvusorkestriga. Hiljuti on ta esinenud soolokontsertidega sellistes saalides nagu Viini Konzerthaus, Wigmore Hall ja LSO St. Lukes Londonis, Budapesti Liszti Akadeemia, Pariisis Radio France’is, Luzernis ning SWR Schwetzignen Festspielel, samuti La Roque d’Anthéroni ja Chopini festivalil Varssavis. Kholodenko on pühendunud kammermuusik, kes naudib ülesastumisi Berliinis sarjas „Spectrum Concerts“ ning ta on teinud koostööd Vadym Repini, Clara-Jumi Kangi, Alena Baeva, Maxim Rõsanovi ja tšellist Aleksandr Buzloviga.
Kholodenko on regulaarne külalisartist Jaapanis, ta on esinenud koos Jaapani Filharmoonikute ja Tokyo Metropolitan Symphony orkestriga ning tuuritanud riigis koos Praha Raadio sümfooniaorkestriga. Vadym Kholodenko on esinenud koos Malaisia Filharmoonikute ja Sydney Sümfooniaorkestriga ning andnud kontserte kogu Jaapanis, aga ka Pekingis ja Singapuris.

Kholodenko salvestused Harmonia Mundile hõlmavad Griegi klaverikontserti, Prokofjevi klaverikontsertide kogu tsüklit ja Saint-Saënsi klaverikontserti nr 2, mis pälvis Gramophone’i toimetajate preemia „silmapaistva salvestuse“ eest. Arthaus Musiki jaoks salvestas ta DVD-le Prokofjevi klaverikontserdi nr 5 Valeri Gergijevi juhatusel Maria teatri orkestriga.
Vadym Kholodenko on sündinud Ukrainas Kiievis, oma esimesed kontserdid andis ta 13-aastaselt USAs, Hiinas, Ungaris ja Horvaatias. Õppinud on ta Moskva Riiklikus Konservatooriumis tunnustatud õpetaja, professor Vera Gornostajeva käe all.

..

Vadym Kholodenko kontsert
04.07.2023 | 19.00 | Pärnu Kontserdimaja

kavas
Händel
Süit B-duur HWV 440
Haydn
Sonaat cis-moll Hob. XVI/36
Beethoven
Sonaat nr 27 e-moll op 90
Adès
„Traced Overhead“
Liszt
„Rännuaastad“ (II vihik, Itaalia) nr 7 sonaat-fantaasia „Pärast Dante lugemist“
„Rännuaastad“ (II vihik, Itaalia) nr 3 Tarantella

..